Firma Margita je Slovenská rodinná firma s dlhoročnou tradíciou. Vznikla v roku 1992 v Čadci, kde ju založili manželia Margita a Pavol Kubjatkovci. V súčasnosti zamestnávame viac ako 40 ľudí. Disponujeme vlastnými výrobnými a predajnými priestormi, vyspelou technologickou základňou s certifikátmi.

Na samom začiatku firma Margita vyrábala pracovné odevy. No v krátkom čase sa preorientovala na výrobu dámskej a pánskej spoločenskej konfekcie. Spolupracovali sme so zahraničnými firmami a to hlavne v Nemecku, Rakúsku a Taliansku. Práve táto spolupráca nám umožnila poznať nové materiály a technológie na ich spracovanie. Nevyhnutnosťou bolo dodržiavať vysoký stupeň kvality. Takáto spolupráca trvala až do roku 2000.

Už od roku 1998 sme začali tvoriť vlastnú módu so zameraním na poľovníctvo – lesníctvo. Tak ako sa naša vlastná produkcia rozrastala zriadili sme značku TRAPPER pre tento druh výrobkov. Od roku 2000 sme preorientovali výrobu a zamerali sa na šitie odevov pre poľovníkov a lesníkov. Veľkým úspechom pre nás bola účasť na výstave poľovníckych trofejí v Nitre, ktorá nám potvrdila, že naše smerovanie je správne.

Od tej doby sa plne venujeme tejto tematike. V našom portfóliu nájdete ošatenie na každú príležitosť od pracovného až po slávnostné oblečenie a do každého počasia. Naša spoločnosti vlastní taktiež niekoľko obchodov v ktorých je nájdete všetky naše výrobky a množstvo poľovníckych a lesníckych doplnkov – obuv, keramika, beletria, zbrane, strelivo a mnohé ďalšie.

Firma Margita sa svojou húževnatosťou vypracovala na špičkového Slovenského výrobcu, ktorý oblieka veľa známych spoločnosti. Napríklad: Lesy Slovenskej republiky, Vojenské lesy a štátne majetky, Slovenská poľovnícka komora, Českomoravska myslivecká jednota, národný park Šumava, Š.L.P. Křtiny, Mendelejova univerzita, hrabství Kolodeje, Biskupské lesy Olomouc-Praha, rôzne lesnícke spoločnosti a urbáre, ale aj poľovnícke združenia a spolky.


Výroba

Naša výroba zahŕňa množstvo produktov. Nešpecializujem sa iba na jeden druh oblečenia, ale vyrábame všetko čo potrebujú lesníci alebo poľovníci. Preto vyrábame spoločenské obleky, košele, nohavice, bundy, vesty, trička, golfky, ponožky, svetre, mikiny, čiapky, funkčne prádlo ale aj doplnky ako napríklad podsedáky, ľadvinové pásy či posedové vaky a mnohé iné. Taktiež vyrábame špecifické uniformy pre rôzne spoločnosti.

Naša výroba zahŕňa zákazkovú výrobu ako pre nekonfekčné postavy tak aj pre rôzne špecifické výrobky, špeciálne požiadavky zákazníkov.
Vyrábame a používame materiály a doplnky z celého sveta a dbáme pri výbere na kvalitu a funkčnosť. Pre príklad uvediem zipsy YKK®, materiál POLARTEC ™ alebo rôzne membránové materiály s veľkou priedušnosťou a vysokým vodným stĺpcom.

Vďaka špičkovým strojom sme schopný šiť naše výrobky v najvyššej kvalite. Vlastníme vyšívacie stroje TAJIMA vďaka ktorým sme schopní vyšiť akékoľvek obrázok, text, logo či znak.

yykpolartecm5km10km20kiso

 

História

1992 – manželia Margita a Pavol Kubjatkovci založili firmu Margita Kubjatková – MARGITA
1999 – špecializácia na výrobu oblečenia pre poľovníkov lesníkov a voľný čas.
2000 – absolvovali sme prvú poľovnícku výstavu v Nitre
2003 – založili sme vzorkovú predajňu v Čadci
2006 – zadovážili sme si prvý vyšívaci stroj
2006 – Výroba oblečenie pod značkou TRAPPER
2007 – Zriadili sme predajňu s poľovníckym a lesníckym tovarom v Liptovskom Hrádku
2011 – Zriadili sme predajňu s poľovníckym oblečením v Žiline
2011 – Ochranná známka TRAPPER
2012 – Zriadili sme predajňu s poľovníckym oblečením v Spišskej Novej Vsi
2013 – Certifikát kvality ISO 9001
2014 – Oddelenie značky TRAPPER ako predajní od výroby značky Margita
2014 – Zriadili sme predajňu s poľovníckym oblečením v Bratislave
2016 – ochranná známka Margita
2018 – modernizácia pomocou digitalizácie strihovej dokumentácia